Астрономічний сайт ІФМІ

Peering into the Heart of the Crab Nebula
Peering into the Heart of the Crab Nebula

Астрологічний календар

Рухома карта

Ви можете самостійно зробити рухому карту зоряного неба. Скачайте і роздрукуйте зображення карти та рухомого круга (розширення 2008х2077).
Головна arrow Сузір’я arrow Трикутник (Tri)
Трикутник (Tri) Надрукувати
Маленьке сузір'я на південний схід від Андромеди. Походження його невідоме, але серед фінікійських і Криту зоряних груп воно виявилось, кінцеве, не випадково: ймовірно, воно змальовувало древній пірамідальний моноліт, священний камінь. На небі займає площу 131.8 квадратного градуса і містить 25 зірок, видимих неозброєним оком.

У його західної межі видно спіральна галактика М 33, або Туманність Трикутника (5,7 зв. вів.), повернена до нас майже навзнаки. Її англійське прізвисько Pinwheel переводиться як "цівочне колесо" – різновид зубчастого колеса із стрижнями замість зубів; воно задоволене точно передає видиму форму галактики. Вона, як і Туманність Андромеди (М 31), член Місцевої групи галактик. Обидві вони розташовані симетрично щодо зірки Світах (b Андромеди), що істотно полегшує пошук слабшою М 33. Обидві галактики знаходяться від нас приблизно на однаковій відстані, але Туманність Трикутника трохи далі, на відстані 2,6 млн. світлових років.

Латинська назва: Triangulum.