Астрономічний сайт ІФМІ

Orion Nebula
Orion Nebula

Астрологічний календар

Рухома карта

Ви можете самостійно зробити рухому карту зоряного неба. Скачайте і роздрукуйте зображення карти та рухомого круга (розширення 2008х2077).
Головна arrow Сузір’я arrow Трикутник (Tri)
Трикутник (Tri) Надрукувати
Маленьке сузір'я на південний схід від Андромеди. Походження його невідоме, але серед фінікійських і Криту зоряних груп воно виявилось, кінцеве, не випадково: ймовірно, воно змальовувало древній пірамідальний моноліт, священний камінь. На небі займає площу 131.8 квадратного градуса і містить 25 зірок, видимих неозброєним оком.

У його західної межі видно спіральна галактика М 33, або Туманність Трикутника (5,7 зв. вів.), повернена до нас майже навзнаки. Її англійське прізвисько Pinwheel переводиться як "цівочне колесо" – різновид зубчастого колеса із стрижнями замість зубів; воно задоволене точно передає видиму форму галактики. Вона, як і Туманність Андромеди (М 31), член Місцевої групи галактик. Обидві вони розташовані симетрично щодо зірки Світах (b Андромеди), що істотно полегшує пошук слабшою М 33. Обидві галактики знаходяться від нас приблизно на однаковій відстані, але Туманність Трикутника трохи далі, на відстані 2,6 млн. світлових років.

Латинська назва: Triangulum.