Астрономічний сайт ІФМІ

Фенікс
Фенікс

Астрологічний календар

Рухома карта

Ви можете самостійно зробити рухому карту зоряного неба. Скачайте і роздрукуйте зображення карти та рухомого круга (розширення 2008х2077).
Головна arrow Сузір’я arrow Скорпіон (Sco)
Скорпіон (Sco) Надрукувати
Сузір'я розташоване між Стрільцем і Терезами цілком в Молочному Шляху і містить безліч туманностей і зоряних скупчень. Займає на небі площу в 496.8 квадратного градуса і містить 162 зірки, видимої неозброєним оком.

Згідно Аратові, Оріон посварився з Артемідою; розгнівана, вона послала скорпіона, який убив хлопцеві. Арат додає астрономічну частку в цьому міфу: “Коли Скорпіон піднімається на сході, Оріон поспішає сховатися на заході”.

Антарес по-грецьки означає “суперник Ареса (Марса)”. Ця яскрава червона зірка дійсно дуже схожа на Марс. Антарес – візуальна подвійна зірка, у якої яскравіший компонент червоний, а менш яскравий – зелений; дуже красиве поєднання.

Скорпіон – зодіакальне сузір'я; Сонце входить в нього 22 листопада і покидає 27 листопада, коли на 20 днів переходить в незодіакальне сузір'я Змієносця. Очевидно, замість Скорпіона в Зодіаку слід було б бути Змієносцеві!

Латинська назва: Scorpius