Астрономічний сайт ІФМІ

Peering into the Heart of the Crab Nebula
Peering into the Heart of the Crab Nebula

Астрологічний календар

Рухома карта

Ви можете самостійно зробити рухому карту зоряного неба. Скачайте і роздрукуйте зображення карти та рухомого круга (розширення 2008х2077).
Риби (Psc) Надрукувати
Велике зодіакальне сузір'я, яке умовно ділять на Північну Рибу (під Андромедою) і Західну Рибу (між Пегасом і Водолієм). Займає на небі площу в 889.4 квадратного градуса і містить 129 зірок, видимих неозброєним оком. У нашу епоху саме в сузір'ї Риб лежить точка весняного рівнодення, яку за традицією інколи називають Першою точкою Овна. Проте в Овнові вона лежала 2000 років тому, а через 600 років увійде до сузір'я Водолія.

Астеризм Вінець представляє кільце з семи зірок в голові Західної Риби. Альріша (а Psc), що арабський означає "мотузочок", розташована в південно-східному кутку сузір'я і представляє цікаву візуальну подвійну; її компоненти з блиском 4,2 і 5,2 зоряних величини розділені відстанню в 2,5". У 2 градусах на південь від зірки d Psc знаходиться Зірка Ван-маанена, ймовірно, найближчий до нас білий карлик, видалений на 14 світлових років. Цікава і спіральна галактика М 74, найбільша із спостережуваних навзнаки (блиск 9,4 зор. вел., кутовий діаметр 10').

Латинська назва: Pisces.