Астрономічний сайт ІФМІ

Гідра
Гідра

Астрологічний календар

Рухома карта

Ви можете самостійно зробити рухому карту зоряного неба. Скачайте і роздрукуйте зображення карти та рухомого круга (розширення 2008х2077).
Пегас (Peg) Надрукувати
Осіннє сузір'я, розташоване на південний схід від Лебедя. Разом із зіркою а Андромеди утворює Великий Квадрат Пегаса, якого легко знайти на небі. Займає на небі площу в 1120.8 квадратного градуса і містить 166 зірок, видимих неозброєним оком. Вавілоняни і древні греки називали його просто "конем"; ім'я "Пегас" вперше з'являється у Ератосфену, але крил ще не було. Вони виникли пізніше, у зв'язку з легендою про Беллерофонте, що отримав крилатого коня від богів, що злетів на нім і убив крилате чудовисько химеру. По іншому міфу Пегас був плодом пристрасті Посейдона і Горгони Медузи, що народився з крапель крові Медузи, коли її убив Персей.

У Пегасі немає зірки, поміченою буквою d. Але на деяких старих картах така зірка є: вона верхня ліва в Квадраті, зірка Альферац, яку тепер ми знаємо як а And. Альферац відноситься до тих яскравих "загальних" зірок, які нерідко лежать на межах сузір'їв. Про його "передачу" Андромеді було вирішене при остаточному розділі сузір'їв в 1928. Разом із зникненням зірки d Peg Великий Квадрат став "сумісною власністю" двох сузір'їв.

У Пегасі, у межі з Малим Конем, знаходиться одне з багатющих кульових скупчень М 15, а також спіральна галактика NGC 7331, зображення якої часто використовують для того, щоб дати уявлення про зовнішній вигляд нашої Галактики. Аналізуючи спектр зірки 51 Peg, швейцарські астрономи Мішель Майор і Дідьє Квелоц в 1995 відмітили присутність поряд з нею невидимого супутника – першої планети, виявленої у зірки сонячного типа.

Латинська назва: Pegasus.