Астрономічний сайт ІФМІ

NGC 3079
NGC 3079

Астрологічний календар

Рухома карта

Ви можете самостійно зробити рухому карту зоряного неба. Скачайте і роздрукуйте зображення карти та рухомого круга (розширення 2008х2077).
Оріон (Ori) Надрукувати
Безумовно, найпрекрасніше зі всіх сузір'їв. У розташуванні його яскравих зірок легко вгадується фігура мисливця, на південний схід від якої сяє блакитний Сіріус, а до північного заходу – червоний Альдебаран. Займає на небі площу в 594.1 квадратного градуса і містить 209 зірок, видимих неозброєним оком.

Бетельгейзе (а Оріона) – червоний надгігант зі світимістю в 15 тис. разів більше сонячною і відстанню 545 св. років. Це напівправильна змінна зірка, візуальний блиск якої міняється від 0.4 до 1.3 зоряної величини з основним періодом близько 6 років. Ригель (? Оріона) трохи яскравіший, ніж Бетельгейзе. У цієї дивовижної біло-блакитної зірки світимість в 80 тис. разів вище сонячною. Древні єгиптяни пов'язували Ригель з Сахом – царем зірок і покровителем померлих, а пізніше – з Осирісом. По грецькому міфу Оріон – син посейдона і Евріали, великий мисливець.

Найцікавіший об'єкт в сузір'ї – Велика туманність Оріона, М42, лежача нижче за “пояс” з трьох зірок і віддалена від нас приблизно на 1300 св. років. Це лише невелика, нагріта молодими зірками частка величезної хмари, де формуються зірки. Широко відома також темна туманність Кінська Голова поблизу східної зірки Поясу.

Латинська назва: Orion