Астрономічний сайт ІФМІ

Лебідь
Лебідь

Астрологічний календар

Рухома карта

Ви можете самостійно зробити рухому карту зоряного неба. Скачайте і роздрукуйте зображення карти та рухомого круга (розширення 2008х2077).
Овен (Ari) Надрукувати
Осінньо-зимове сузір'я, лежаче на захід від Тельця. Воно займає на небі площу в 441.4 квадратного градуса і містить 82 зірки, видимої неозброєним оком. Овен – одне з найбільш відомих сузір'їв Зодіаку, хоча в нім немає зірок яскравіше за другу величину. Причина в тому, що в античні часи саме в Овнові лежала точка весняного рівнодення, яку до цих пір відзначають знаком Овна. Але в нашу епоху Сонце входить в сузір'я Овна вже не 21 березня, як раніше, а 18–19 квітня.

Шумери називали Овен "сузір'ям барана". Це той самий золоторунний баран, який врятував Фрікса і Геллу від їх мачухи Іно. Вони збиралися дістатися до Колхіди, але Гелла потонула у водах протоки, що отримала її ім'я – Геллеспонт (нині Дарданелли). Але Фрікс дістався до Колхіди, приніс в жертву барана, а золоте руно подарував його цареві Еету, що поселив, який повісив шкуру на дереві в гаї, що охороняється драконом. Потім в цій історії з'являються аргонавти...
 
Три головні зірки – Гамаль ("голова барана"), Шератан ("слід" або "знак") і Месартхим (відповідно а, b і g Овна) легко знайти: вони лежить на південь від Трикутника. Зірка четвертої величини Меcартхим стала однією з перших подвійних, відкритих за допомогою телескопа; зробив це Роберт Гук в 1664. Два її однакових білих компаньйона розділені кутом в 8"; їх без зусиль можна розрізнити в невеликий телескоп або хороший бінокль.

Латинська назва: Aries.