Астрономічний сайт ІФМІ

X-Rays Emanate From Heated Material Falling Into Black Hole
X-Rays Emanate From Heated Material Falling Into Black Hole

Астрологічний календар

Рухома карта

Ви можете самостійно зробити рухому карту зоряного неба. Скачайте і роздрукуйте зображення карти та рухомого круга (розширення 2008х2077).
Головна arrow Сузір’я arrow Мала Ведмедиця (UMi)
Мала Ведмедиця (UMi) Надрукувати
Інколи це сузір'я називають Малий Ківш. Ймовірно, сузір'я було виділене фінікійцями як корисне для мореплавання. Займає на небі площу в 255.9 квадратного градуса і містить 40 зірок, видимих неозброєним оком. Остання зірка в "хвості" Малої Ведмедиці – це відома всім Полярна, розташована в нашу епоху трохи менш ніж в 1 градусі від північного полюса миру. У 2102 Полярна зірка наблизиться до полюса на мінімальну відстань в 27'31" і потім віддалятиметься від нього. Блиск Полярною дорівнює 2,0 зоряній величині, а відстань від нас 470 світлових років. В давнину араби називали Полярну "козеням", а зірку b UMi називали Кохаб, що означає "північна зірка": дійсно, з 1500 до н.е. по 300 н.е. вона була найближчою до полюса; її блиск 2,1 зоряної величини.

Довгі роки Полярна зірка була відома астрономам як класична цефеїда, що змінювала свій блиск на 0,3 зоряних величин з періодом близько 4 діб. Проте в 1990-і роки коливання її блиску несподівано припинилися.

Латинська назва: Ursa Minor.