Астрономічний сайт ІФМІ

Visible-Light Image of Jupiter
Visible-Light Image of Jupiter

Астрологічний календар

Рухома карта

Ви можете самостійно зробити рухому карту зоряного неба. Скачайте і роздрукуйте зображення карти та рухомого круга (розширення 2008х2077).
Головна arrow Сузір’я arrow Гончі Пси (CVn)
Гончі Пси (CVn) Надрукувати
Сузір'я розташоване поряд з Великою Ведмедицею – прямо під ручкою Ковша. В кінці XVII століття англійці намагалися перейменувати Гончих Псів в Серці Карла на честь страченого англійського короля Карла I. Під цим ім'ям (Cor Caroli Regis Martyris) воно навіть з'явилося на деяких картах і зоряних глобусах. Але не щепилося: все, що залишилося від цієї спроби – що закріпилося за зіркою а Гончих Псів ім'я Серце Карла (Cor Caroli). Цю красиву подвійну зірку часто спостерігають в телескоп любителі астрономії.

А зірка Y CVn, яку великий італійський астроном Анджело Секки (1818–1878) називав "La Superba" за її дивний спектр, є одній з найбільш червоних серед доступних неозброєному оку. Вона відноситься до "вуглецевих" зірок, в спектрі яких майже немає блакитних і ультрафіолетових променів із-за їх сильного поглинання молекулами вуглецю C3.

Красива галактика Водоверть (М 51) була першою туманністю, у якої удалося виявити спіральну структуру: її відмітив і замалював ірландський астроном Уїльям Парсонс (лорд Рос) в 1845, використовуючи створений їм гігантський телескоп діаметром близько 2 метрів. Розташована в 3,5 градуса на північний захід від останньої зірки ручки Ковша, ця галактика протягнула один з двох своїх спіральних рукавів до невеликої галактики-компаньйона. Водоверть – одна з найближчих до нас галактик: відстань до неї 25 млн. світлових років.

Латинська назва: Canes Venatici.