Астрономічний сайт ІФМІ

Peering into the Heart of the Crab Nebula
Peering into the Heart of the Crab Nebula

Астрологічний календар

Рухома карта

Ви можете самостійно зробити рухому карту зоряного неба. Скачайте і роздрукуйте зображення карти та рухомого круга (розширення 2008х2077).
Головна arrow Сузір’я arrow Водолій (Aqr)
Водолій (Aqr) Надрукувати
Велике сузір'я, розташовано в Зодіаку, між козерогом і Рибами. Займає на небі площу в 979,8 квадратного градуса і містить 160 зірок, видимих неозброєним оком. Хоча Водолій складається із слабих зірок, в нім є, чим помилуватися. Відомий астеризм у Водолії – "Глек", маленька Y-подібна група з п'яти зірбіля Центральна з цих зірок ? Водолія – чарівна подвійна. Цікаві кульове скупчення М2 і планетарні туманності "Сатурн" і "Равлик" (NGC 7009 і NGC 7293). У Водолії лежить радіант метеорного потоку Дельта Акваріди, активного в кінці липня.

У древніх шумерів Водолій був одним з найважливіших і священних сузір'їв, оскільки втілював бога неба Ана, що дає землі цілющу воду. Тому його називали "великим сузір'ям". Арат і Птолемей називали його "Водолієм" і представляли як хлопцеві, що ллє воду з глека в рот Південній Рибі. Згідно грекам, Водолій змальовує відразу декілька міфічних персонажів, наприклад, Ганімеда – троянського хлопцеві, такого, що став виночерпієм на Олімпі; Девкаліона – героя усесвітнього потопу і Кекропа – древнього царя Афін.

Латинська назва: Aquarius