Астрономічний сайт ІФМІ

The Ant Nebula
The Ant Nebula

Астрологічний календар

Рухома карта

Ви можете самостійно зробити рухому карту зоряного неба. Скачайте і роздрукуйте зображення карти та рухомого круга (розширення 2008х2077).
Головна arrow Сузір’я arrow Водолій (Aqr)
Водолій (Aqr) Надрукувати
Велике сузір'я, розташовано в Зодіаку, між козерогом і Рибами. Займає на небі площу в 979,8 квадратного градуса і містить 160 зірок, видимих неозброєним оком. Хоча Водолій складається із слабих зірок, в нім є, чим помилуватися. Відомий астеризм у Водолії – "Глек", маленька Y-подібна група з п'яти зірбіля Центральна з цих зірок ? Водолія – чарівна подвійна. Цікаві кульове скупчення М2 і планетарні туманності "Сатурн" і "Равлик" (NGC 7009 і NGC 7293). У Водолії лежить радіант метеорного потоку Дельта Акваріди, активного в кінці липня.

У древніх шумерів Водолій був одним з найважливіших і священних сузір'їв, оскільки втілював бога неба Ана, що дає землі цілющу воду. Тому його називали "великим сузір'ям". Арат і Птолемей називали його "Водолієм" і представляли як хлопцеві, що ллє воду з глека в рот Південній Рибі. Згідно грекам, Водолій змальовує відразу декілька міфічних персонажів, наприклад, Ганімеда – троянського хлопцеві, такого, що став виночерпієм на Олімпі; Девкаліона – героя усесвітнього потопу і Кекропа – древнього царя Афін.

Латинська назва: Aquarius