Астрономічний сайт ІФМІ

Peering into the Heart of the Crab Nebula
Peering into the Heart of the Crab Nebula

Астрологічний календар

Рухома карта

Ви можете самостійно зробити рухому карту зоряного неба. Скачайте і роздрукуйте зображення карти та рухомого круга (розширення 2008х2077).
Головна arrow Лекції arrow Ящірка (Lac)
Ящірка (Lac) Надрукувати
Розташовано між Лебедем і Андромедою; яскравих зірок не має, хоча північна його частка лежить в Молочному Шляху. З'явилося в зоряному атласі Гевелія в 1690 р. Займає на небі площу в 200.7 квадратного градуса і містить 63 зірки, видимої неозброєним оком.

Дуже незвичайний об'єкт знайшов в цьому сузір'ї в 1929 німецький астроном Куно Гофмейстер (1892–1968), засновник Зоннебергськой обсерваторії, що персонально відкрив близько 10 тисяч змінних зірок! Спочатку і цей об'єкт він прийняв за змінну зірку і позначив як BL Lac. Але з'ясувалося, що це дуже далека галактика, активністю свого ядра що нагадує квазари, але на відміну від них що не має ліній в спектрі і демонструє дуже сильну (до 100 разів) змінність блиску. Пізніше були відкриті і інші об'єкти такого роду; деякі з них (RW Tau, AP Lib і ін.) теж спочатку вважалися за змінні зірки. Астрономи підозрюють, що це активні ядра дуже крупних еліптичних галактик. Тепер об'єкти такого типа називають лацертидами.

Латинська назва: Lacerta.