Астрономічний сайт ІФМІ

Рись (Lynx)
Рись (Lynx)

Астрологічний календар

Рухома карта

Ви можете самостійно зробити рухому карту зоряного неба. Скачайте і роздрукуйте зображення карти та рухомого круга (розширення 2008х2077).
Рись (Lyn) Надрукувати
Досить крупне північне сузір'я з дуже слабих зірок; потрібні справді рисячі очі, щоб їх побачити! Серед них багато подвійних і кратних. Особливо цікава фізична подвійна 10 UMa, компоненти якої 4 і 6 зоряної величини розділені відстанню близько 0,5" і поводяться з періодом близько 22 років. Ця зірка перейшла в Рись з Великої Ведмедиці при уточненні меж сузір'їв, але зберегла своє традиційне позначення. А зірку 41 Рисі (41 Lyn) ми виявимо на території Великої Ведмедиці. Ці приклади наочно указують на відносне переміщення зірок і на умовність меж сузір'їв. Рись займає на небі площу в 545.4 квадратного градуса; 92 зірки видно неозброєним оком.

Любителів астрономії привабить Міжгалактичний Мандрівник (NGC 2419) – одне з найдальших кульових скупчень Галактики (275 тис. світлових років від Сонця). Чому його називають "міжгалактичним"? Та тому, що деякі галактики, наприклад, Хмари Магелланові, розташовані до нас значно ближче. Спостерігати це скупчення нелегко: при діаметрі в 4' воно має блиск біля 10 зоряної величини.

Латинська назва: Lynx.