Астрономічний сайт ІФМІ

Reflection Nebula NGC
Reflection Nebula NGC

Астрологічний календар

Рухома карта

Ви можете самостійно зробити рухому карту зоряного неба. Скачайте і роздрукуйте зображення карти та рухомого круга (розширення 2008х2077).
Риби (Psc) Надрукувати
Велике зодіакальне сузір'я, яке умовно ділять на Північну Рибу (під Андромедою) і Західну Рибу (між Пегасом і Водолієм). Займає на небі площу в 889.4 квадратного градуса і містить 129 зірок, видимих неозброєним оком. У нашу епоху саме в сузір'ї Риб лежить точка весняного рівнодення, яку за традицією інколи називають Першою точкою Овна. Проте в Овнові вона лежала 2000 років тому, а через 600 років увійде до сузір'я Водолія.

Астеризм Вінець представляє кільце з семи зірок в голові Західної Риби. Альріша (а Psc), що арабський означає "мотузочок", розташована в південно-східному кутку сузір'я і представляє цікаву візуальну подвійну; її компоненти з блиском 4,2 і 5,2 зоряних величини розділені відстанню в 2,5". У 2 градусах на південь від зірки d Psc знаходиться Зірка Ван-маанена, ймовірно, найближчий до нас білий карлик, видалений на 14 світлових років. Цікава і спіральна галактика М 74, найбільша із спостережуваних навзнаки (блиск 9,4 зор. вел., кутовий діаметр 10').

Латинська назва: Pisces.