Астрономічний сайт ІФМІ

Star Cluster Bursts into Life in New Hubble Image
Star Cluster Bursts into Life in New Hubble Image

Астрологічний календар

Рухома карта

Ви можете самостійно зробити рухому карту зоряного неба. Скачайте і роздрукуйте зображення карти та рухомого круга (розширення 2008х2077).
Пегас (Peg) Надрукувати
Осіннє сузір'я, розташоване на південний схід від Лебедя. Разом із зіркою а Андромеди утворює Великий Квадрат Пегаса, якого легко знайти на небі. Займає на небі площу в 1120.8 квадратного градуса і містить 166 зірок, видимих неозброєним оком. Вавілоняни і древні греки називали його просто "конем"; ім'я "Пегас" вперше з'являється у Ератосфену, але крил ще не було. Вони виникли пізніше, у зв'язку з легендою про Беллерофонте, що отримав крилатого коня від богів, що злетів на нім і убив крилате чудовисько химеру. По іншому міфу Пегас був плодом пристрасті Посейдона і Горгони Медузи, що народився з крапель крові Медузи, коли її убив Персей.

У Пегасі немає зірки, поміченою буквою d. Але на деяких старих картах така зірка є: вона верхня ліва в Квадраті, зірка Альферац, яку тепер ми знаємо як а And. Альферац відноситься до тих яскравих "загальних" зірок, які нерідко лежать на межах сузір'їв. Про його "передачу" Андромеді було вирішене при остаточному розділі сузір'їв в 1928. Разом із зникненням зірки d Peg Великий Квадрат став "сумісною власністю" двох сузір'їв.

У Пегасі, у межі з Малим Конем, знаходиться одне з багатющих кульових скупчень М 15, а також спіральна галактика NGC 7331, зображення якої часто використовують для того, щоб дати уявлення про зовнішній вигляд нашої Галактики. Аналізуючи спектр зірки 51 Peg, швейцарські астрономи Мішель Майор і Дідьє Квелоц в 1995 відмітили присутність поряд з нею невидимого супутника – першої планети, виявленої у зірки сонячного типа.

Латинська назва: Pegasus.