Астрономічний сайт ІФМІ

Collection of Galaxies From the Hubble Ultra Deep Field Image
Collection of Galaxies From the Hubble Ultra Deep Field Image

Астрологічний календар

Рухома карта

Ви можете самостійно зробити рухому карту зоряного неба. Скачайте і роздрукуйте зображення карти та рухомого круга (розширення 2008х2077).
Овен (Ari) Надрукувати
Осінньо-зимове сузір'я, лежаче на захід від Тельця. Воно займає на небі площу в 441.4 квадратного градуса і містить 82 зірки, видимої неозброєним оком. Овен – одне з найбільш відомих сузір'їв Зодіаку, хоча в нім немає зірок яскравіше за другу величину. Причина в тому, що в античні часи саме в Овнові лежала точка весняного рівнодення, яку до цих пір відзначають знаком Овна. Але в нашу епоху Сонце входить в сузір'я Овна вже не 21 березня, як раніше, а 18–19 квітня.

Шумери називали Овен "сузір'ям барана". Це той самий золоторунний баран, який врятував Фрікса і Геллу від їх мачухи Іно. Вони збиралися дістатися до Колхіди, але Гелла потонула у водах протоки, що отримала її ім'я – Геллеспонт (нині Дарданелли). Але Фрікс дістався до Колхіди, приніс в жертву барана, а золоте руно подарував його цареві Еету, що поселив, який повісив шкуру на дереві в гаї, що охороняється драконом. Потім в цій історії з'являються аргонавти...
 
Три головні зірки – Гамаль ("голова барана"), Шератан ("слід" або "знак") і Месартхим (відповідно а, b і g Овна) легко знайти: вони лежить на південь від Трикутника. Зірка четвертої величини Меcартхим стала однією з перших подвійних, відкритих за допомогою телескопа; зробив це Роберт Гук в 1664. Два її однакових білих компаньйона розділені кутом в 8"; їх без зусиль можна розрізнити в невеликий телескоп або хороший бінокль.

Латинська назва: Aries.