Астрономічний сайт ІФМІ

Star Cluster Bursts into Life in New Hubble Image
Star Cluster Bursts into Life in New Hubble Image

Астрологічний календар

Рухома карта

Ви можете самостійно зробити рухому карту зоряного неба. Скачайте і роздрукуйте зображення карти та рухомого круга (розширення 2008х2077).
Головна arrow Сузір’я arrow Кентавр (Cen)
Кентавр (Cen) Надрукувати
Це одне з найпівденніших сузір'їв, відомих древнім. Кентавр – велике сузір'я і містить багато яскравих зір Він займає на небі площу в 1060.4 квадратного градуса і містить 270 зірок, видимих неозброєним оком.

Згідно грецьким міфам, кентавр, що потрапив на південне небо, – це безсмертний і мудрий Хірон, син Хроноса і німфи Філіри, знавець науки і мистецтва, вихователь грецьких героїв – Ахілла, Асклепія, Ясона.

Яскрава зірка сузір'я Кентавра, яку древні звали Ригель Кентаврус (нога кентавра), найближча до Сонця зірка: до неї 4.3 св. роки. Це візуальна потрійна; зоряні величини її компонентів -0.04, 1.17 і 10.68. Яскравий з них по масі і спектру дуже схожий на Сонці. А третій, найслабкіший компонент був відкритий Р.Т.Е. Іннесом в 1915 і виявився найближчим до нас (4.16 св. роки); його назвали Проксімою ("найближчою") Кентавра. Це спалахуючий маломасивний червоний карлик. Його фізичний зв'язок з подвійною системою Кентавра остаточно не доведений.

У цьому сузір'ї найбільше кульове скупчення Галактики – ? Кентавра, що складається з декількох мільйонів зір Там же видно відома радіогалактика Кентавр А (NGC 5128) – результат зіткнення еліптичної і спіральної галактик.

Латинська назва: Centaurus