Астрономічний сайт ІФМІ

Young Stars Sculpt Gas with Powerful Outflows in the Small Magellanic Cloud
Young Stars Sculpt Gas with Powerful Outflows in the Small Magellanic Cloud

Астрологічний календар

Рухома карта

Ви можете самостійно зробити рухому карту зоряного неба. Скачайте і роздрукуйте зображення карти та рухомого круга (розширення 2008х2077).
Головна arrow Лекції arrow Жираф (Cam)
Жираф (Cam) Надрукувати
13.12.2008
Велике північне сузір'я. Виділив і назвав його астроном Якоб Барч в 1614 р. Всі зірки в нім слабі, яскрава має 4 зоряну величину. Жираф займає на небі площу в 756.8 квадратного градуса і містить 144 зірки, видимої неозброєним оком. Але одна з них вельми популярна серед любителів астрономії. Це карликова нова Жирафа (Z Cam) Z, яка зазвичай спалахує раз в 2–3 тижні, збільшуючи свій блиск менш ніж за 2 діб від 13 до 10 зоряної величини. Але нерідко і при цьому абсолютно несподівано вона припиняє свої спалахи і завмирає на рівні 12,5 зоряної величини, випробовуючи лише слабенькі коливання яскравості. Це "виключення" спалахів може тривати місяці, а то і роки, і раптом несподівано припиняється. Для того, щоб зрозуміти механізм функціонування цієї дивної зірки потрібно накопичити тривалі ряди спостережень. Велику допомогу професійним астрономам в цій справі надають любителі.

Для любителів далекого космосу в сузір'ї Жираф представляє інтерес велика спіральна галактика NGC 2403, що має блиск близько 9 зоряної величини.

Латинська назва: Camelopardalis