Астрономічний сайт ІФМІ

Ancient, White Dwarf Stars in the Milky Way Galaxy
Ancient, White Dwarf Stars in the Milky Way Galaxy

Астрологічний календар

Рухома карта

Ви можете самостійно зробити рухому карту зоряного неба. Скачайте і роздрукуйте зображення карти та рухомого круга (розширення 2008х2077).
Головна arrow Лекції arrow Гончі Пси (CVn)
Гончі Пси (CVn) Надрукувати
Сузір'я розташоване поряд з Великою Ведмедицею – прямо під ручкою Ковша. В кінці XVII століття англійці намагалися перейменувати Гончих Псів в Серці Карла на честь страченого англійського короля Карла I. Під цим ім'ям (Cor Caroli Regis Martyris) воно навіть з'явилося на деяких картах і зоряних глобусах. Але не щепилося: все, що залишилося від цієї спроби – що закріпилося за зіркою а Гончих Псів ім'я Серце Карла (Cor Caroli). Цю красиву подвійну зірку часто спостерігають в телескоп любителі астрономії.

А зірка Y CVn, яку великий італійський астроном Анджело Секки (1818–1878) називав "La Superba" за її дивний спектр, є одній з найбільш червоних серед доступних неозброєному оку. Вона відноситься до "вуглецевих" зірок, в спектрі яких майже немає блакитних і ультрафіолетових променів із-за їх сильного поглинання молекулами вуглецю C3.

Красива галактика Водоверть (М 51) була першою туманністю, у якої удалося виявити спіральну структуру: її відмітив і замалював ірландський астроном Уїльям Парсонс (лорд Рос) в 1845, використовуючи створений їм гігантський телескоп діаметром близько 2 метрів. Розташована в 3,5 градуса на північний захід від останньої зірки ручки Ковша, ця галактика протягнула один з двох своїх спіральних рукавів до невеликої галактики-компаньйона. Водоверть – одна з найближчих до нас галактик: відстань до неї 25 млн. світлових років.

Латинська назва: Canes Venatici.